telefonas
Informacija telefonu:
+370 659 51645
nemokamas pristatymas
  • Medžio pjuvenų briketai

Medžio pjuvenų briketai


Techninės savybės

Pagaminti iš spygliuočių, lapuočių, kietmedžių medienos.

Energetinė vertė: > 4700 kcal / kg
Drėgnis: 5%
Peleningumas: iki 0,5%
Pakavimas: 1 blokas – 10 kg (12 vnt) ;
1 padėklas – 96 blokai


Kaina:

 

Užsakyti

Medžio pjuvenų briketai yra ekologiškas ir natūralus kietas kuras, pagamintas iš įvairių medžio atliekų. Jie tinka bet kokiam kieto kuro katilui ar židiniui, jiems nereikia atskirų investicijų. Tai tikrai atsipirks, mat pasirinkus medžio pjuvenų briketus, jų mažesnio kiekio užteks ir ilgiau.

 

Kokios medžio pjuvenų briketų techninės savybės?

  • Energetinė vertė, kuri parodo briketų kaitrumą: daugiau nei 4700 kcal/kg.
  • Drėgnis – apie 5 proc.
  • Peleningumas iki 0,5 proc.

 

Kodėl verta rinktis briketus?

Artėjant žiemos sezonui ir sprendžiant, kuris kuras yra geresnis, Jums apsispręsti gali padėti jų vertę įrodantys išvardyti briketų privalumai:

  • Dėl savo didelės energetinės vertės, medžio pjuvenų briketai yra kelis kartus kaitresni nei malkos: yra paskaičiuota, kad viena briketų tona atstoja 3 net ir kaitriausių malkų tonas.
  • Naudojantis briketais nereikės dažnai valyti kuro katilo ar židinio mat nesikaupia pelenai, jie neužkemša kaminų.
  • Briketai mėgstami ir dėl jų itin paprasto sandėliavimo – nereikia statyti atskiros malkinės, patogu pervežti į sodybą. Briketai parduodami blokais po 12 vienetų, tad tiesiog užteks rasti laisvą vietą namuose, kur būtų galima juos sudėti.
  • Palyginus su malkomis jie yra 3-5 kartus sausesni, todėl ir šilumą skleidžia efektyviau.
  • Briketai nekaupia drėgmės, todėl jų sausumas ilgai sandėliuojant nesikeičia.
  • Jų sandėliavimo laikas yra ilgesnis nei lengvųjų malkų (eglinių, pušinių), jie nepradeda pūti.

 

Kaip briketai gaminami?

RUF tipo briketai yra spaudžiami aukšto slėgio presu. Briketams naudojamos pjuvenos yra smulkios, gerai išdžiovintos ir taip pat itin švarios, nes nėra apdorojamos cheminiais preparatais. Naudojant presą visos pjuvenos ir jų dalelės yra suspaudžiamos į briketus, kuriuose nėra oro tarpų. Tokių tarpų nebuvimas užtikrina, kad medžio pjuvenų briketai galės visą turimą šilumą skleisti į aplinką, nes jų energija nebus naudojama virsmui į anglis. Toks kuras yra labai ekologiškas, nes nenaudojamos jokios papildomos cheminės medžiagos.

Medžio pjuvenų briketai – puikus pasirinkimas tiems, kurie nori ne tik daugiau kaitros, bet ir tausoti kuro katilą. Tai yra ekologiškas sprendimas, tinkantis visiems kuro katilams ir galintis užtikrinti kokybišką namų šildymą.

 

Briketų laikymo sąlygos

Medžio pjuvenų briketai, kaip ir granulės, turi būti laikomi sausai. Nors jie nekaupia drėgmės, juos rekomenduojama laikyti viduje, sausoje vietoje, nes po kelių mėnesių sandėliavimo netinkamomis sąlygomis drėgmė juos vis tiek paveiks ir dėl to jie degs prasčiau. Tiesa, briketai parduodami supakuoti paletėmis, o tai palengvina jų sandėliavimą: Jums tereikia surasti sausą vietą.

Rekomenduojama natūralų kurą laikyti viduje, kiek pakeltą nuo žemės: tam galite naudoti medines paletes. Laikant lauke, pasirūpinkite tinkama apsauga nuo lietaus ir drėgmės. Taip pat vertėtų laikyti juos toliau nuo žemės, ant kelių medinių palečių, kad jie nuo paviršiaus nesugertų drėgmės. Palikite nedidelius tarpus tarp šalia esančių briketų pakuočių, taip užtikrinsite jų vėdinimą ir ilgesnį išsaugojimą.

Jei pastebėjote, kad briketai darosi vis minkštesni, greičiau praranda formą, tai ženklas, kad juos paveikė drėgmė. Taip galėjo atsitikti įplyšus įpakavimui. Vos įsigiję briketus, prieš sandėliuodami juos, būtinai patikrinkite pakuotę: ar nesimato įplyšimų, kuriuos reikia užklijuoti. Tik sandarus įpakavimas ir sausa sandėliavimo vieta gali užtikrinti, kad medžio pjuvenų briketai išliks aukštos kokybės.

 

Kur ir kaip deginti briketus?

Turintiems kieto kuro katilą ir norint kūrenti briketais nebereikia pirkti specialios įrangos. Tai ypač naudinga ir padeda žmonėms sutaupyti, mat nereikia pirkti papildomų brangiai kainuojančių įrenginių. Visgi, omenyje reikėtų turėti keletą svarbių aspektų.

Priešingai nei kūrenant malkomis, kieto kuro katilo nepatariama iki viršaus prikrauti briketais. Vadovaukitės tokia seka: briketams įsidegus (tai trunka apie 15 minučių nuo uždegimo), turėtumėte pakrauti maždaug pusę katilo. Medžio pjuvenų briketai yra kelis kartus sausesni už malkas ir degdami plečiasi, todėl prikrovus jų per daug, temperatūra katile gali smarkiai pakilti. Dėl to ilgainiui katilas gali net suskilti.

Briketų degimo laikas taip pat priklauso ir nuo pasirinkto kieto kuro katilo. Kai kuriuos galima nustatyti, kad šiluma sklistų lėčiau, taip sumažinant reikalingų briketų kiekį. Tai padidina šildymo efektyvumą. Norint, kad briketai dar geriau apšildytų gyvenamąjį plotą, patartina jį renovuoti ir pašalinti šilumos tiltelius.

 

Norint apsirūpinti artėjančiai žiemai, yra patartina šį kurą pirkti jau vasarą. Užsisakius briketus Kuro Granulių svetainėje, Vilniaus rajone juos galėsime ir nemokamai pristatyti. Prireikus daugiau informacijos apie medžio pjuvenų briketus, visuomet galite pasikonsultuoti su mūsų specialistais.

Kitos prekės